W poniedziałek 22.11.2010 rozegraliśmy drugi turniej z cyklu Grand-Prix klubu Szach-Mat Studio. Tym razem w deszczowy, listopadowy wieczór pojawiło się 42 zawodników, którzy rywalizowali między sobą na dystansie 13 rund.

Od początku wysokie tempo narzucił zwycięzca rozgrywek sprzed miesiąca – Darek Fistek, który aż do siódmej rundy był niepokonany! W tej rundzie znalazł pogromcę w postaci Mateusza Zająca, jednak ta porażka nie była zbyt bolesna, gdyż Darek do końca kontrolował przebieg zdarzeń i z bezpieczną, jednopunktową przewagą po raz drugi zajął najwyższe miejsce na podium. Drugie miejsce zajął Szymon Maćkowiak, który choć nie legitymuje się żadnym rankingiem! bardzo dobrze radzi sobie w naszych rozgrywkach. Trzecie miejsce przypadło wspomnianemu wcześniej Mateuszowi. Szczegółowe wyniki w serwisie ChessArbiterPro.

W klasyfikacji generalnej Darek Fistek powiększył przewagę do dwóch punktów, nad Mateuszem Zającem i do czterech punktów nad Przemkiem Janusem z WiMIR AGH. Klasyfikacja generalna dostępna jest pod
poniższym adresem.

Jarek Pietraszewski