W dniu 18.01.2010 rozegraliśmy czwarty turniej z cyklu Grand Prix Klubu Szach-Mat Studio

Nieobecność lidera (Zbyszka Marcinowskiego) skrzętnie wykorzystał Karol Nosal, który zajmując czwarte miejsce objął jednocześnie fotel lidera w klasyfikacji generalnej. Ale to nie on był w dniu dzisiejszym bohaterem, lecz Jurek Jajte-Pachota, który bezapelacyjnie zwyciężył w turnieju. Pierwsze miejsce było jedynie przez chwilę zagrożone w 11 rundzie, gdzie po piętach (zaledwie 0,5 punkta różnicy) deptał mu Michał Płatek. Ostatecznie jednak Jurek odparł ataki peletonu ;) i samotnie finiszował zdobywając 11 z 13 możliwych punktów. Drugie miejsce przypadło ambitnie walczącemu Michałowi, natomiast trzecie miejsce na podium zajął Mateusz Zając z Wieliczki. Szczegółowe wyniki dostępne są oczywiście w serwisie ChessArbiter Pro.

W klasyfikacji generalnej w czołówce coraz ciaśniej, co tylko przysporzy emocji w dalszej części rozgrywek. W walkę o „beczkę” aktywnie włączył się Jurek Pachota, natomiast ostateczne rozstrzygnięcia dopiero, a może już w czerwcu kiedy to rozegramy turniej finałowy. Dla przypomnienia na stronie klubu Szach-Mat Studio dostępna jest klasyfikacja generalna.