W poniedziałkowy wieczór 24 czerwca (pomiędzy ćwierć i półfinałami EURO 2012) rozegraliśmy finałowy turniej Grand-Prix klubu Szach-Mat Studio. Nieobecność Maćka Klekowskiego wykorzystał Andrzej Gbyl (9 pkt), który zwyciężył w ostatnim rozdaniu wyprzedzając o pół punkta Grzegorza Słabka (8,5) oraz Jurka Jajte-Pachotę (8 pkt). Szczegółowe wyniki w serwisie ChessArbiter.

Zwycięzcą  klasyfikacji generalnej został Maciek Klekowski, który w siedmiu występach zdobył imponującą ilość 71 punktów! Drugie miejsce zajął Andrzej Gbyl, który w 7 turniejach zdobył 59,5 punkta, natomiast życiowy sukces ;) osiągnął Władysław Kowalewski (55,5 pkt w 9 turniejach), który pod nieobecność Przemka Janusa (IV miejsce i 54 punkty w 7 turniejach) wskoczył na medalową, trzecią pozycję w cyklu turniejów. Piąte miejsce przypadło chyba najwierniejszemu zawodnikowi turniejów akademickich w Studio – Pawłowi Najmanowi, który w 9 turniejach zdobył 52,5 punkta. Na szóstym miejscu uplasował się Michał Trębala (40,5 punkta w  8 zawodach) , natomiast siódme miejsce przypadło skromnej osobie sędziego głównego turnieju ;) – Jarkowi Pietraszewskiemu, który uzyskał 39,0 punktów w 8 rozegranych turniejach.

Rozgrywki 2011/2012 należy zaliczyć do bardzo udanych. W dziewięciu turniejach rozegranych na przestrzeni miesięcy październik 2011 – czerwiec 2012 zagrało w mniejszym lub większym szczęściem 79 zawodników i cieszy niezmiernie spora ilość „nowych” graczy z pierwszych roczników studiów. Fundacja Studentów i Absolwentów AGH Academica – organizator rozgrywek oraz Sędzia Główny już dziś zapraszamy na kolejną edycję Grand-Prix w roku akademickim 2012/2013. Start już w październiku ale przed nami sesja oraz zasłużone wakacje 2012! ;)

Jarek Pietraszewski