Aż 41 zawodników stanęło na starcie kolejnego już cyklu Grand-Prix klubu Szach-Mat Studio. Miasteczkowe rozgrywki cieszą się coraz większą sympatią i z roku na rok poziom rozgrywek rośnie. Szeroki przekrój zawodników od amatorów aż po ligowych rutyniarzy sprawia, że bardzo trudno będzie wskazać faworyta tegorocznej edycji.

Bardzo dobrze turniej rozpoczął Maciek Klekowski z Wydziału Matematyki Stosowanej AGH. Po serii zwycięstw na finiszu rozgrywek dostał jednak lekkiej zadyszki, co skrzętnie wykorzystał Mateusz Zając (zwycięzca Grand-Prix sprzed dwóch lat) i to ostatecznie on z dorobkiem 9 punktów otwiera klasyfikację generalną. Wspomniany już Maciek musiał zadowolić się drugim miejscem 8,5 punkta, natomiast trzecie miejsce zajął Konrad Cieśla z Wydziału Zarządzania AGH (8 punktów).

Szczegółowe wyniki z I Grand-Prix dostępne są w serwisie  ChessArbiter , natomiast już dziś zapraszam do rejestracji na II turniej, który zostanie rozegrany w dniu 21.11.2011 (poniedziałek) o godz. 18.30. w klubie Studio na MS AGH.

Jarek Pietraszewski