W dniu 21.06.2010 rozegraliśmy ostatni w roku akademickim 2009/2010 turniej z cyklu Grand Prix klubu Szach-Mat Studio na MS AGH. Frekwencja, zważywszy na sesję i rozgrywane w RPA Mistrzostwa Świata w piłce nożnej dopisała. Na starcie pojawiło się 21 uczestników, z czego kilka osób to zupełnie nowe twarze ;) na naszych turniejach.

W finałowym turnieju zwyciężył Marcin Wątorek (UEK Kraków), przed Łukaszem Zięborakiem z Krakowa oraz Damianem Kudas z wydziału elektrycznego AGH. Szczegółowe wyniki dostępne są w serwisie ChessArbiter Pro.

Tym razem liderzy klasyfikacji generalnej nie odegrali bardzo istotnej roli, ale…ósme miejsce w rozgrywkach wystarczyło, aby  Mateusz Zając obronił pierwszą pozycję i został historycznym zwycięzcą rozgrywek klubu Szach-Mat Studio!. Jak na zwycięzcę przystało, podzielił się z pozostałymi zawodnikami 30 litrową beczką piwa, która w trakcie oraz po turnieju została skonsumowana w iście studencko-szachowej atmosferze ;) . Drugie miejsce obronił Karol Nosal, natomiast trzecie miejsce zajął, niezbyt zadowolony z ostatniego występu, Jurek Jajte-Pachota. Pierwsza dziesiątka turnieju została dodatkowo obdarzona nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Fundację Studentów i Absolwentów AGH ACADEMICA – organizatora i jednocześnie sponsora naszych rozgrywek.

Końcowe wyniki Grand-Prix dostępne są w sekcji – klasyfikacja generalna.

Korzystając z okazji życzę wszystkim pomyślnie zdanej sesji, udanych wakacji czy też urlopów, oraz zapraszam w październiku kiedy to ruszymy z kolejną edycją szachowego Grand Prix na Miasteczku Studenckim AGH w Krakowie!.