Piąty turniej z cyklu Grand-Prix rozegraliśmy w skromniejszej obsadzie. Zapewne ze względu na sesję oraz siarczyste mrozy na starcie stanęło tylko 16 zawodników.

W tym gronie najlepiej zaprezentował się Piotrek Widła (UEK Kraków), który pewnie prowadził od początku turnieju i ostatecznie zdobył 8.5 punkta co wystarczyło do zwycięstwa w zawodach. Pół punkta mniej należało zdobyć aby zająć medalowe miejsce. Ta sztuka udała się dwóm zawodnikom – Andrzej Gbyl (absolwent AGH) i Przemek Janus (AGH), którzy odpowiednio zajęli drugie i trzecie miejsce w turnieju.

W klasyfikacji generalnej kosmetyczne zmiany. Prowadzi Maciek Klekowski, jednak jego nieobecność skrzętnie wykorzystał Przemek Janus, który już tylko jednym punktem ustępuje liderowi rozgrywek. Na trzecie miejsce wskoczył Andrzej Gbyl pomimo „pauzy” w jednym turnieju. Klasyfikacja po pięciu turniejach  pokazuje, że druga część Grand-Prix będzie bardzo emocjonująca.

Kolejny VI turniej rogrywamy w dniu 27.02.2012 (poniedziałek) – godz. 18.30 – Rejestracja ChessArbiter Pro. Zapraszam do rejestracji zgłoszeń.

Jarek Pietraszewski