Regulamin szachowego Grand Prix Klubu Szach-Mat Studio

 1. ORGANIZATORZY: Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie ACADEMICA oraz Klub Szach-Mat Studio, ul. Budryka 4, Kraków.
 2. TERMIN I MIEJSCE : Organizatorzy planują rozegranie 9 turniejów (jeden turniej w miesiącu) z cyklu Grand-Prix w Klubie Studio przy ul. Budryka w Krakowie na Miasteczku Studenckim Akademii Górniczo-Hutniczej.
 3. UCZESTNICTWO: Turniej otwarty dla wszystkich chętnych. W szczególności zapraszamy studentów i studentki krakowskich Uczelni…ale nie tylko. Zapraszamy zarówno zawodowców, jak i amatorów królewskiej gry. UWAGA: Brak wpisowego.
 4. REJESTRACJA: Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja ONLINE w serwisie szachowym CHESSARBITER PRO przed rozpoczęciem turnieju. Link do sekcji rejestracji będzie dostępny przed rozpoczęciem rozgrywek w kategorii „AKTUALNOŚCI” oraz „TURNIEJE”. Dla zapominalskich będzie możliwość rejestracji tuż przed rozpoczęciem turnieju. Należy wspomnieć, iż w historii rozgrywek zdarzyło się, że zabrakło nam sprzętu szachowego! Ilość miejsc jest ograniczona zatem KTO PIERWSZY ten LEPSZY.
 5. O CO GRAMY: Gramy o Puchar Klubu Szach-Mat Studio oraz o BECZKĘ PIWA, którą otrzyma zwycięzca klasyfikacji generalnej. Warto dodać, iż nigdy nie zdarzyło się, aby zwycięzca zabrał beczkę do domu. Wszyscy uczestnicy świętowali sukces zwycięzcy aż do wyschnięcia beczki.
 6. FORMA ROZGRYWEK: Każdy turniej „blitza” czyli 5 minut na partię dla jednego zawodnika będzie rozgrywany systemem szwajcarskim lub rundowym (każdy z każdym) w zależności od ilości chętnych.
 7. ZASADY PUNKTACJI:
  W roku akademickim 2011/2012 sumujemy wszystkie zdobyte punkty  w turniejach niezależnie od ilości rozgrywanych rund.
 8. KLASYFIKACJA GENERALNA: Kolejność w klasyfikacji generalnej:
  • Liczba punktów zgromadzonych w turniejach
  • lepszy wynik w turnieju finałowym

  W czerwcu 2012 WIELKI FINAŁ!

 9. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do interpretacji regulaminu.